hala pisana - punkt widokowy, widoczne pogórze, drzewa i rośliny

Hala Pisana. Szlakiem na Diabli Kamień

Hala Pisana to jeden ze szczytów o charakterze polany, znajdujący się w Beskidzie Sądeckim. Nie jest tłumnie odwiedzany ze względu na swój niewybitny charakter. Jednocześnie w ładny dzień są stąd piękne widoki. Dowiedz się więcej o tym miejscu.
Hala Lipowska

Hala Lipowska. Szlaki i schronisko PTTK

Hala Lipowska w Beskidzie Żywieckim jest miejscem, które przyciąga turystów malowniczą panoramą i węzłem szlaków turystycznych. Szlaki dojściowe na Halę Lipowską poprowadzono ze Złatnej, z Sopotni, Rajczy i Korbielowa. Przeczytaj i dowiedz się, którą trasę wybrać oraz co warto zobaczyć w okolicy. 
Hala Goryczkowa

Hala Goryczkowa. Nartostrada z Kasprowego

Hala Goryczkowa znana jest przede wszystkim zimą. To tutaj biegnie jedna z najbardziej znanych tras narciarskich w Tatrach. Jest ona dość wymagająca, dlatego polecana osobom z doświadczeniem i umiejętnościami. Sprawdź, co warto wiedzieć!
Dolina Białki rzeka

Dolina Białki. Szlak, atrakcje

Dolina Białki to największa z walnych dolin Tatr, leżąca na granicy Słowacji i Polski. Jest doskonale znana turystom, bo właśnie tamtędy biegnie szlak na Morskie Oko. Mniej osób wie, że równolegle do niego można przejść się o wiele spokojniejszą trasą.
Hala Stoły

Hala Stoły w Tatrach. Trasa, panorama

Jednym z częstych celów wędrówek turystów w Tatrach Zachodnich jest Hala Stoły. Co warto wiedzieć o polanie położonej na wysokości 1340 m n.p.m.? Co sprawia, że dobrze będzie odwiedzić to niezwykłe, widokowe miejsce podczas wycieczki? Sprawdź!
Hala Izerska

Hala Izerska. Szlaki i atrakcje turystyczne

Hala Izerska to popularne miejsce odpoczynku podczas górskich wędrówek w Karkonoszach i Izerach. Czy wiesz, że to miejsce jest polskim biegunem zimna? Nocne przymrozki zdarzają się tu nawet w środku lata. Za co turyści kochają Polanę Izerską? Jak się przygotować na wycieczkę w Izery?
Hala Śmietanowa

Hala Śmietanowa – szlaki turystyczne

Hala Śmietanowa to jedna z rzadziej odwiedzanych hal, choć znajduje się niedaleko Przełęczy Krowiarki. Kiedyś użytkowana do wypasu, dziś jest raczej zaniedbana i zarośnięta. Rozciąga się z niej jednak piękny widok, dlatego warto ją odwiedzić.
dolina małej łąki

Dolina Małej Łąki. Parking i szlak

Dolina Małej Łąki to jedna z dolin walnych Tatr Zachodnich, po polskiej części granicy. Nie jest zbyt długa, a i sam szlak nie należy do najbardziej widokowych. Ma jednak podstawową zaletę – prowadzi do jednej z najpiękniejszych tatrzańskich polan.