Jaki namiot 2-osobowy wybrać? Sprawdź, jeśli wyruszasz na kemping!

Jaki namiot 2-osobowy kupić przed wyjazdem na kemping? Na co zwrócić uwagę, jeśli chcesz znaleźć najlepszy namiot na biwak? Odpowiedzi poznasz po lekturze naszego artykułu!
jaki namiot 2 osobowy

Wybór konkretnego modelu namiotu 2-osobowego nie jest prosty, zwłaszcza dla początkujących biwakowiczów. Nie warto stawiać na najtańszy sprzęt, bo to często oznacza problemy z jego rozłożeniem. Jakie cechy powinien mieć więc solidny namiot dla dwóch osób? Jeśli chcesz wiedzieć, jaki namiot tego rodzaju wybrać na kemping, czytaj dalej.

Poznaj rodzaje namiotów 2-osobowych

Poznaj rodzaje namiotów 2-osobowych

Namioty, w tym również te dla 2 osób, mają różne przeznaczenie, konstrukcję i kształt.  Nie wiesz, gdzie kupić solidny namiot na obóz, kemping czy plenerowy festiwal? Sklepy Decathlon oferują szeroki wybór namiotów 2-osobowych, w tym:

  • lekkie namioty trekkingowe, przeznaczone na letni wypoczynek;
  • solidne namioty biwakowe, 3-sezonowe (od wiosny do jesieni) i całoroczne;
  • namioty kempingowe na każdą pogodę;
  • namioty typu igloo bez przedsionka oraz namioty z przedsionkiem – kopułowe lub tunelowe;
  • plażowe, samorozkładające się parawany.

Od czego zależy wybór namiotu?

Zanim wybierzesz rodzaj i konkretny model namiotu, zastanów się, w jakim regionie i na jakim podłożu będziesz go rozkładać? Jaką pogodę przewidujesz? O jakiej porze roku zamierzasz wyjechać i przez ile sezonów turystycznych chcesz swój namiot użytkować? Czy będziesz go nosić w plecaku i rozkładać co wieczór w innym miejscu? A może przewieziesz autem i rozłożysz na kempingu, na którym spędzisz cały urlop? Odpowiedz sobie na te pytania i zdecyduj, jaki namiot kupić, zgodnie ze swoimi planami wyjazdowymi.

Praktyczny namiot 2-osobowy O czym warto pamiętać

Praktyczny namiot 2-osobowy. O czym warto pamiętać?

Inaczej może wyglądać wygodny namiot dla pary na wyjazd na kemping nad jeziorem, a inaczej dla zespołu wędrowców, którzy każdą noc spędzą na innym polu namiotowym. Praktyczny namiot 2-osobowy na kemping powinien być odporny na burzę z ulewą i wiatrem. Konieczne są więc solidne odciągi i szpilki do przytwierdzania do ziemi, a także wodoodporna podłoga i tropik. Równie ważne są otwory wentylacyjne z moskitierą. Przyda się też przedsionek na przechowanie bagażu.

Zobacz też:  Namiot rodzinny – istotne elementy przy wyborze namiotu dla całej rodziny

Namiot, śpiwór i co jeszcze? Przygotowania do wyjazdu na kemping

Namiot śpiwór i co jeszcze Przygotowania do wyjazdu na kemping

Pakujesz plecak na biwak? Aby wygodnie się wyspać, oprócz namiotu przyda się również śpiwór i mata samopompująca. Warto też zabrać latarkę czołową, kuchenkę, lodówkę turystyczną i naczynia biwakowe. Zabierz ze sobą wygodną odzież na każdą pogodę. Wszystkie te elementy ekwipunku kupisz w sklepach Decathlon, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Sklepy te oferują duży wybór i wysoką jakość produktów. Namioty z Decathlonu cieszą się doskonałą opinią wśród biwakowiczów.

Warto pamiętać, że z namiotów 2-osobowych chętnie korzystają również samotni wędrowcy i obozowicze. Często jest to spore igloo lub lekka, łatwa w transporcie i rozkładaniu, wolnostojąca kopuła. Dodatkowe miejsce służy wtedy do przechowywania bagażu. A ty wybrałeś już namiot dla siebie? W takim razie ruszaj na spotkanie z przygodą! Mogą cię też zainteresować tarpy i materace do namiotów.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: kwiecień 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Related Posts