Adrian Kołodziejczyk

Od urodzenia związany z górami, którym poświęca każdą swoją wolną chwilę w życiu. Miłośnik trekkingu i mało uczęszczanych szlaków górskich. Pozytywną energię, którą przekazuje wszystkim na około czerpie z przyrody, którą bacznie obserwuje i uwielbia.
Koskowa Góra

Koskowa Góra i Parszywka – Beskid znany i mniej znany

Droga do Zakopanego, którą pokonują turyści z całej Polski, wiedzie przez rejon górski, który, nieco dziki i zapomniany, oferuje niezwykłe walory krajobrazowe. Warto zatrzymać się w Beskidzie Makowskim choćby po to, aby w całkowitym spokoju ze szczytu Koskowej Góry smakować dumny masyw Babiej Góry i majaczące w oddali Tatry.
śnieżne kotły

Skalną ścieżką nad Reglami ku śnieżnej rozpadlinie — Śnieżne Kotły pod Łabskim Szczytem i ich wielkie tajemnice

Wydawać by się mogło, że tego, czego uczą ludzi uważnych góry, nie sposób opisać w kilku słowach. Wystarczy jednak jedno zdanie, aby oddać relację prostego człowieka i skomplikowanych szczytów wznoszącym się nad nim. Góry, wysokie czy niskie, dalekie czy bliskie, uczą pokornego wędrowca, że życia nie należy mierzyć ilością oddechów, ale chwil, które zapierają dech. Jest takie miejsce na karkonoskim szlaku, gdzie, niezależnie od tego, czy staniemy przy dnie jego monumentalnej rozpadliny, czy też przy krawędzi, oddychamy wolniej, w skupieniu i zadumie, zawsze z tak samo wielkim zachwytem.
błędne skały

Błędne Skały w Górach Stołowych – labirynt, który trzeba zobaczyć

W miejscach, które naprawdę zapierają dech w piersiach, wielu turystów mimowolnie szuka dowodów działalności człowieka. Z góry zakładamy, że wyjątkowe dziedzictwo, które nas otacza zarówno na nizinach, równinach, jak i w obrębie majestatycznych masywów, powstało z ludzkiej ręki. Jakbyśmy zapominali, że to, co najbardziej zachwycające i równie niepokojące jest magicznym dziełem upływu czasu. To on i jego bliski związek z bogactwem zjawisk fizykochemicznych odpowiedzialne są za świat w takim wydaniu, jakie poznajesz każdego dnia.
Jaworz

Szlakami Beskidu Wyspowego na Jaworz

W Beskidzie Wyspowym warto odwiedzić wieżę widokową pod Jaworzem. Brak widoków z zalesionego wierzchołka całkowicie rekompensują tamtejsze panoramy na Beskid Niski, Sądecki, Zalew Rożanowski, a także Tatry i Pieniny. To wystarczy, aby chcieć tam wejść.
kopaonik

Kopaonik – serbska stolica narciarstwa

Kopaonik jest masywem górskim leżącym na pograniczu Serbii i Kosowa. Na wysokości 1700 m n.p.m. znajduje się słynny ośrodek narciarski oferujący kilkadziesiąt tras o różnym stopniu trudności. Poznaj serbską stolicę narciarstwa i sprawdź, co ma do zaoferowania!