Adrian Kołodziejczyk

Od urodzenia związany z górami, którym poświęca każdą swoją wolną chwilę w życiu. Miłośnik trekkingu i mało uczęszczanych szlaków górskich. Pozytywną energię, którą przekazuje wszystkim na około czerpie z przyrody, którą bacznie obserwuje i uwielbia.
Hala Izerska

Hala Izerska. Szlaki i atrakcje turystyczne

Hala Izerska to popularne miejsce odpoczynku podczas górskich wędrówek w Karkonoszach i Izerach. Czy wiesz, że to miejsce jest polskim biegunem zimna? Nocne przymrozki zdarzają się tu nawet w środku lata. Za co turyści kochają Polanę Izerską? Jak się przygotować na wycieczkę w Izery?
dolina małej łąki

Dolina Małej Łąki. Parking i szlak

Dolina Małej Łąki to jedna z dolin walnych Tatr Zachodnich, po polskiej części granicy. Nie jest zbyt długa, a i sam szlak nie należy do najbardziej widokowych. Ma jednak podstawową zaletę – prowadzi do jednej z najpiękniejszych tatrzańskich polan.
Matterhorn

Matterhorn – najwyższy szczyt Szwajcarii. Najszybsze wejście

Matterhorn o wysokości 4478 m n.p.m. to góra-symbol. Ma charakterystyczny spiczasty wygląd, przypominający nieco egipską piramidę. Nie jest jednak dziełem rąk ludzkich, a wytworem przyrody. Szczyt ten jest obiektem westchnień zarówno turystów zwiedzających Szwajcarię, jak i wytrawnych wspinaczy alpejskich. Sprawdź, jak wejść na Matterhorn i z jakich miejsc najlepiej go widać.