Legginsy w góry – czy to dobry wybór, czym się kierować przy zakupie?

Legginsy w góry to często spotykany element odzieży. Mogą być alternatywą dla spodni albo pełnić rolę bielizny termoaktywnej. Sprawdź, jakie warto wybrać, aby cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem na trudnych trasach.
legginsy w góry

Wybór odpowiedniej odzieży na górską wyprawę jest niezwykle ważny. Zarówno warunki atmosferyczne, jak i elementy natury są tam nieco inne niż na nizinach. Z tego powodu warto zrezygnować z ubrań, które nosimy na co dzień i zabrać ze sobą ubrania do zadań specjalnych. Odpowiednie legginsy w góry zapewniają bezpieczeństwo i wygodę niezależnie od pory roku.

Legginsy w góry – czym powinny się wyróżniać?

legginsy w góry - wyróżniać

Na co dzień legginsy to element odzieży noszony najczęściej przez kobiety. W górach jest nieco inaczej. Specyficzne warunki generują zupełnie inne potrzeby, co z kolei sprawia, że po ten element garderoby sięgają także mężczyźni. Trzeba jednak pamiętać, że standardowe modele raczej nie zdadzą tutaj egzaminu. Co zabrać w góry jeśli nie zwykłe legginsy?

Legginsy w góry trekkingowe lub termoaktywne

Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór legginsów trekkingowych lub termoaktywnych. W zależności od potrzeb będą one uszyte z materiałów, które spełniają najwyższe standardy i świetnie sprawdzają się na nietypowych trasach. 

Legginsy w góry – element bielizny termoaktywnej

legginsy w góry - element

Legginsy są popularnym elementem bielizny termoaktywnej. Nie warto jej mylić z bielizną termiczną, która ma przede wszystkim chronić przed chłodem. Zadaniem materiałów termoaktywnych jest pochłanianie potu i odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Dzięki nim twoja skóra pozostaje sucha, co podwyższa komfort wędrówki.

Na rynku dostępne są legginsy termoaktywne wykonane z materiałów syntetycznych lub naturalnych (najczęściej wełny merino). Te ostatnie są częściej wybierane w chłodniejszych miesiącach, ponieważ zapewniają lepszą izolację termiczną. 

Legginsy trekkingowe – jakie wybrać?

W górach legginsy mogą także pełnić funkcję spodni. Standardowe materiały, z których korzystasz na co dzień, mogą jednak nie zdać tutaj egzaminu. Zdecydowanie lepszym wyborem będą legginsy trekkingowe, które zostały zaprojektowane i uszyte w taki sposób, aby radzić sobie w trudnych warunkach. Przed zakupem upewnij się, że masz do czynienia ze wzmocnionym i odpowiednio elastycznym materiałem. Legginsy w góry powinny być miękkie, dobrze przylegające, ale jednocześnie niekrępujące ruchów. Mile widziane będą także dodatkowe detale, takie jak kieszenie, wzmocnienia w miejscach najbardziej narażonych na przetarcie oraz niewielka waga. 

Zobacz też:  Jakie buty w góry zimą? Podstawowe informacje

Czym charakteryzują się dobre trekkingowe legginsy w góry?

legginsy w góry - charakteryzują się

Dobrym przykładem może być model Forclaz Travel 500 dostępny w sklepach sieci Decathlon. Te trekkingowe legginsy zostały uszyte z materiału tak delikatnego i elastycznego, że można w nich zarówno podróżować, jak i spać. Model wyposażono w cztery kieszenie i wzmocnienia na kolanach. Materiał jest szybkoschnący, dlatego nawet jeśli po drodze złapie cię ulewa, szybko odzyskasz pełną wygodę wędrowania. 

Legginsy w góry powinno się wybierać rozsądnie, ponieważ nie wszystkie materiały zdadzą egzamin na szlaku. Warto zainwestować w dobrej jakości modele trekkingowe, które na pewno zabierzesz ze sobą w wiele tras. Sprawdź, jakie inne ubrania w góry się przydadzą.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: kwiecień 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Related Posts