Góry w Hiszpanii – gdzie najlepiej wybrać się na wakacje?

Dla miłośników narciarstwa czy trekkingu góry w Hiszpanii mogą się okazać bardzo interesującym rozwiązaniem. Można tam przyjemnie spędzać czas w aktywny sposób. Dowiedz się więcej i sprawdź informacje, które mogą ci się przydać w czasie planowania podróży!
góry w hiszpanii

Szlaki górskie w Hiszpanii to miejsca, które z pewnością warto zobaczyć. W dzisiejszych czasach aktywne spędzanie wolnych chwil cieszy się sporym zainteresowaniem. Jeśli należysz do grona amatorów takich właśnie form wypoczynku, góry w Hiszpanii mają wiele do zaoferowania. Nie brakuje tam ładnych lokalizacji, które w wielu sytuacjach mogą stanowić wspaniałe źródło inspiracji. Podziwianie przyrody i pięknych krajobrazów to świetny sposób na to, aby oderwać się na chwilę od codzienności. Pamiętaj o tym, aby odpowiednio się przygotować do swojej wyprawy. Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

Góry w Hiszpanii – czemu mogą się okazać świetną propozycją na wyjazd?

Góry w Hiszpanii czemu mogą się okazać świetną propozycją na wyjazd

Góry w Hiszpanii mogą świetnie się sprawdzić jako punkt docelowy podróży zarówno w porze letniej, jak i zimowej. Latem panuje tu wspaniała pogoda, podczas gdy zimą można zobaczyć nieraz sporo śniegu. Jeśli cenisz sobie górskie wycieczki, bardzo ciekawymi propozycjami mogą się okazać:

Spacery po hiszpańskich pasmach górskich mogą być dość wymagające, dlatego też ważne jest adekwatne przygotowanie. Omawiane góry mogą stanowić interesującą opcję dla amatorów sportów zimowych.

Sierra Nevada, czyli wspaniałe Góry Śnieżne – co można tam robić?

Sierra Nevada czyli wspaniałe Góry Śnieżne

Góry Śnieżne to pasmo zlokalizowane w Górach Betyckich, które mieszczą się na wybrzeżu Andaluzji. Znajduje się tu najwyższy szczyt kontynentalnej Hiszpanii – El Mulhacen. Ma on 3478 m n.p.m. i łagodne stoki od południa, a także stromą ścianę od północy. Góry Sierra Nevada to piękne miejsce, które może się świetnie sprawdzić w przypadku wielbicieli:

Zobacz też:  Góry w Niemczech – najwyższe szczyty Alp Bawarskich. Co zobaczyć w górach w Niemczech?

Można wybrać się tu między innymi na szczyt o nazwie Pico del Veleta, który ma powyżej 3000 m n.p.m. i jest bardzo malowniczy. Odwiedzając góry w Hiszpanii, warto zobaczyć też naprawdę ładne doliny Rio Genil i Rio Mulhacen.

Park Narodowy w Sierra Nevada – co ma do zaoferowania turystom?

Park Narodowy w Sierra Nevada

Wspomniany Park Narodowy jest naprawdę duży. To właśnie w nim mieści się najwyższy szczyt na Półwyspie Iberyjskim. Osoby, które cenią sobie spędzanie czasu w otoczeniu wody, mają tu do dyspozycji różnego rodzaju strumyki. Park może zaoferować turystom piękne wzniesienia. Można spotkać tutaj też zwierzęta takie jak:

 • dziki;
 • borsuki;
 • kozice górskie;
 • lisy.

Osoby zainteresowane mogą oglądać w tym miejscu również rośliny endemiczne. Można urządzić tu sobie naprawdę przyjemny spacer. Dość niedaleko parku znajduje się jezioro Laguna de la Caldera, nad które warto się wybrać.

Pireneje – ciekawa opcja w sferze wypraw w góry i aktywnego wypoczynku

góry w hiszpanii pireneje

Pireneje to piękne góry w Hiszpanii, które mieszą się na północnym wschodzie Półwyspu Iberyjskiego. Ich najwyższy szczyt to Aneto na północy Aragonii. Odwiedzający mogą podziwiać tu piękne i skaliste zbocza. Majestatyczny krajobraz jest imponujący. Swój bieg rozpoczynają tu również liczne rzeki. Omawiane góry to doskonałe miejsce na narty, a także piesze wędrówki. Do dyspozycji osób zainteresowanych są tu jeziora. Dla tych, którzy cenią sobie obcowanie z przyrodą, Pireneje bez wątpienia okazać się mogą ciekawą opcją, którą warto wziąć pod uwagę w czasie planowania swojego wyjazdu.

Przygotowania do aktywnego spędzania czasu w górach – co jest tutaj ważne?

Wycieczka w góry w Hiszpanii wymaga odpowiedniego przygotowania. Musisz zastanowić się nad tym, jakie są twoje potrzeby i jakie akcesoria mogą ci się przydać w czasie całościowego przedsięwzięcia. W sklepach Decathlon dostępne są takie produkty jak:

 • plecaki;
 • buty trekkingowe;
 • bidony na wodę;
 • narty;
 • namioty;
 • buty narciarskie;
 • śpiwory;
 • kurtki trekkingowe.
Zobacz też:  Dolina Pięciu Stawów Polskich – urokliwie dzikie szlaki, gdzieś wysoko w górach

Umiejętna organizacja wyjazdu jest kwestią, której nie można bagatelizować, dlatego też skrupulatnie przeanalizuj swój plan działania. Szlaki w górach w Hiszpanii potrafią być bowiem nieraz sporym wyzwaniem.

Wiesz już, w jakie góry w Hiszpanii warto się wybrać. W czasie planowania wycieczki musisz brać pod uwagę szereg czynników – potrzebne jest tu kompleksowe myślenie i zaangażowanie w przygotowania. Wędrówki po górach wymagają dopasowania tras do indywidualnych możliwości. Pomyśl też o tym, co konkretnie chcesz zobaczyć w czasie wyjazdu. Do dyspozycji masz bowiem wiele opcji. Zadbaj o ekwipunek dopasowany do własnych potrzeb i ciesz się wypoczynkiem na łonie natury.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: maj 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Related Posts