Góry w Europie – dowiedz się, co mają do zaoferowania europejskie pasma górskie!

Nie ulega wątpliwości, że góry w Europie mają wiele do zaoferowania turystom. Do dyspozycji osób zainteresowanych jest tutaj wiele ciekawych miejsc, w których można spędzać czas w urozmaicony sposób. Sprawdź przydatne informacje, które możesz wykorzystać!
góry w europie

Wiele osób bardzo ceni sobie aktywny wypoczynek w górach ze względu na piękne krajobrazy i mnogość intrygujących zakątków. Góry w Europie bez wątpienia mają wiele do zaoferowania turystom, dlatego też warto je odwiedzać. Możliwości w tym obszarze są naprawdę rozbudowane, dzięki czemu osoby zainteresowane mają tutaj mnóstwo swobody w zakresie planowania swoich wypraw. Dowiedz się, gdzie można się wybrać i co można robić w omawianych lokalizacjach!

Góry w Europie – gdzie leżą Pireneje i co mają do zaoferowania przyjezdnym?

Pireneje zlokalizowane są na północnym wschodzie Półwyspu Iberyjskiego. Na zachód od nich usytuowane są Góry Kantabryjskie, które również mogą okazać się ciekawym rozwiązaniem w sferze podróży. Najwyżej położone szczyty tych gór osiągają powyżej trzech tysięcy m n.p.m. Swój bieg rozpoczyna tutaj sporo rzek. Są to bardzo piękne góry w Europie, w których można podziwiać wspaniałe krajobrazy.

Polskie góry – dlaczego warto odwiedzić Karpaty, czy też Sudety?

góry w europie sudety

Nie ulega wątpliwości, że polskie góry mogą okazać się bardzo ciekawą propozycją na wypoczynek. Do dyspozycji osób zainteresowanych są tutaj między innymi:

Zobacz też:  Góry Skandynawskie – czy warto wybrać się na szlaki i atrakcje?

Leżące w południowej części kraju góry są naprawdę imponujące i można na tych terytoriach przyjemnie spędzać czas. Wyjazd na obszary tatrzańskie, polskie i te zlokalizowane na terenie Słowacji, okazać się może niejednokrotnie świetną propozycją dla miłośników narciarstwa. Polskie pasma górskie mogą zaoferować szereg ciekawych szlaków, które warto odwiedzić!

Apeniny – czemu mogą być ciekawym pomysłem na wyjazd wypoczynkowy?

góry w europie apeniny

Apeniny to bardzo rozległy łańcuch górski, który kryje w sobie wiele atrakcji. Dzieli się on na część:

 • północną;
 • południową;
 • środkową.

Odwiedzający mogą oglądać tutaj piękne lasy, co może być bardzo ciekawą propozycją dla tych, którzy cenią sobie podziwianie przyrody. Skaliste zbocza bez wątpienia wspaniale się prezentują i mogą okazać się źródłem inspiracji.

Góry Dynarskie – gdzie leżą i co warto wiedzieć na ich temat? Dowiedz się!

góry w europie dynarskie

Góry Dynarskie są położone na terenie takich państw jak między innymi:

 • Bośnia i Hercegowina;
 • Słowenia;
 • Albania.

Ich zwiedzanie może być więc ciekawą propozycją zarówno w przypadku podróży ukierunkowanych na jeden ze wskazanych krajów, jak i podczas wyjazdów o rozbudowanych trasach obejmujących całościowy obszar tych gór. Najwyższym szczytem jest tutaj Maja e Jezercës o wysokości 2694 m n.p.m.

Góry Skandynawskie – dlaczego to ciekawa propozycja na wycieczkę?

Położone między innymi w Norwegii Góry Skandynawskie mogą zaoferować naprawdę malownicze krajobrazy. Można oglądać tutaj wspaniałe doliny, a także:

 • lodowce;
 • jeziora polodowcowe.

Na trasach górskich wędrówek można zobaczyć urokliwe lasy.

Alpy – co można tam robić i dlaczego warto się tam wybrać na wypoczynek?

góry w europie alpy

Na liście gór w Europie nie mogło zabraknąć Alp. Popularne z perspektywy turystycznej są bez wątpienia masywy położone w Alpach na terenie takich krajów jak między innymi Szwajcaria. Wiele osób bardzo ceni sobie aktywne spędzanie czasu na nartach we wskazanej lokalizacji. Jest to również świetne miejsce na wędrówki. Najwyższym szczytem gór Mont Blanc, czyli Monte Bianco, czy też Biała Góra. Stosunkowo niedaleko tego punktu znajdują się wspaniałe jeziora, nad którymi można urządzić sobie klimatyczny spacer, czy też piknik.

Zobacz też:  Maczuga Herkulesa w Ojcowskim PN – malownicze widoki, mityczne opowieści

Kaukaz i Ural – wspaniałe krajobrazy i szerokie możliwości wypoczynkowe

góry w europie ural

Dla osób ceniących sobie wyprawy na obszary wschodnie świetnym rozwiązaniem może okazać się Kaukaz i Ural. Są to bardzo rozległe łańcuchy górskie, dlatego też kryje się tam mnóstwo zakątków, które warto zobaczyć. Miejsca te mogą stanowić bardzo interesującą propozycję dla miłośników trekkingu.

Góry Betyckie – sprawdź, gdzie są położone i jak można tam spędzać czas!

Wskazane góry w Europie są rozbudowane i leżą na południowym wschodzie Półwyspu Iberyjskiego. Można tam oglądać piękne lasy dębowe i iglaste. Strome zbocza wspaniale się tutaj prezentują. Miłośnicy wędrówek mają tutaj do dyspozycji mnóstwo ciekawych zakątków i tras. Odwiedzający mogą przyglądać się intrygującym formacjom skalnym.

Przygotowania do trekkingu lub narciarstwa – co warto wiedzieć?

Organizacja wyjazdu ukierunkowanego na narciarstwo, czy też wędrówki górskie niejednokrotnie może być wymagającym wyzwaniem. Przydatne okazać się mogą tu różnego rodzaju akcesoria. W sklepach Decathlon znaleźć można między innymi:

 • kurtki trekkingowe;
 • namioty;
 • śpiwory;
 • bidony na wodę;
 • narty;
 • plecaki;
 • buty trekkingowe.

Szczegółowo przeanalizuj własne potrzeby i skrupulatnie zaplanuj swój wyjazd.

Góry w Europie mogą stanowić świetne miejsce na wyjazd ukierunkowany na aktywny wypoczynek. Ważne jest tutaj to, aby określić indywidualne preferencje i ustalić, co konkretnie masz ochotę zobaczyć podczas swojej wycieczki. Możliwości są bowiem spore – oprócz wymienionych wyżej, na uwagę zasługują też Rudawy, Schwarzwald i Harz. Sprawdź najwyższe szczyty w Europie!


Może Cię także zainteresować:
Zobacz też:  Góry Izerskie – najpiękniejsze szczyty i szlaki turystyczne
Archiwum: maj 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Related Posts