Gruzja – trekking na Kaukazie Południowym

Miejscem twojego wakacyjnego wyjazdu jest Gruzja? Trekking w tym kraju to szansa na piękne widoki i malownicze trasy, ale również wymagające podejścia i szlaki. To zatem propozycja dla miłośników wypraw o wyższym poziomie trudności.
gruzja trekking

Każdy miłośnik trekkingu górskiego zgodzi się ze stwierdzeniem, że Kaukaz Południowy to miejsce z wielu powodów magiczne. Wspaniałe widoki, świetnie przygotowane trasy i przygoda, która może nigdy się nie kończyć. Jeśli twoim wakacyjnym marzeniem jest Gruzja, trekking jest najlepszym, co możesz zrobić. Jako mniej doświadczony piechur znajdziesz ciekawe trasy, ale jeśli szukasz prawdziwych wyzwań, odpowiedzią jest Swanetia. Ten wysokogórski region daje ogromne możliwości w zakresie wypraw dla prawdziwych zapaleńców.

Gruzja – trekking dla wytrwałych. Najciekawsze miejsca i szlaki

Gruzja – trekking dla wytrwałych

Jeśli chodzi o Gruzję, góry w tym kraju nie należą do najłatwiejszych do eksploracji. Szlaki nie zawsze są oznaczone, natomiast podejścia bywają wymagające. Oczywiście zróżnicowanie poziomów trudności jest duże, więc coś dla siebie znajdą również turyści bez doświadczenia, ale zasadniczo Kaukaz Południowy to miejsce dla doświadczonych piechurów. Najwięcej oznakowanych szlaków startuje z miejscowości Mestina – obejmują zarówno jedno-, jak i dwudniowe trekkingi, ale również dłuższe wyprawy. To niewielkie miasteczko przygotowane jest na przyjazd turystów, dlatego bez problemu znajdziesz hotel, czy hostel i kupisz niezbędne na drogę zapasy. 

Najwyższy szczyt Gruzji

gruzja i jej najwyższy szczyt

Możliwe jest również wejście na najwyższy szczyt Gruzji, czyli Szcharę (5193 m n.p.m.), ale to już wyprawa dla prawdziwych specjalistów od wycieczek wysokogórskich. Na trasie nie brakuje bardzo trudnych, wspinaczkowych momentów, a sama droga ma sporo niebezpiecznych fragmentów. Wejść jednak warto, bo widoki są niesamowite!

Wybierasz się na trekking w Gruzji? Nie zapomnij o odpowiednim sprzęcie!

trekking w gruzjii a odpowiedni sprzęt

Niezależnie od tego, czy interesuje cię Swanetia, czy niższe partie Kaukazu Południowego, musisz pamiętać o odpowiednim wyposażeniu. Wychodząc w wysokie góry, musisz być przygotowany na różne ewentualności. Ubrania i obuwie muszą być trwałe i niezawodne, plecak natomiast spakowany po brzegi niezbędnymi rzeczami – z lekami, wodą i jedzeniem na czele.

Zobacz też:  Trekking – Dolomity w Południowych Alpach Wschodnich

Przed wyjazdem do Gruzji odwiedź jeden ze sklepów sieci Decathlon. Znajdziesz tam między innymi:

  • kijki trekkingowe;
  • plecaki 50–90 litrów;
  • spodnie trekkingowe;
  • namiot trekkingowy;
  • buty trekkingowe;
  • maty samopompujące;
  • apteczkę turystyczną.

Żeby zachwycić się Kaukazem, nie musisz wybierać się na najwyższy szczyt Gruzji. Jest tam wiele wspaniałych szlaków, które zapewniają niesamowite doznania – zarówno jeśli chodzi o widoki, jak i samo podróżowanie. Bo Gruzja trekkingiem stoi i warto mieć to na uwadze podczas planowania urlopu. To miejsce dzikie, niedostępne, ale niesamowicie urzekające klimatem i przyrodą.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: kwiecień 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Related Posts