Teneryfa – trekking z widokiem na ocean

Słoneczne plaże, piękna pogoda, ciepły ocean – z czym jeszcze powinna się kojarzyć Teneryfa? Trekking to aktywność, na którą decyduje się coraz więcej turystów. Nic dziwnego, ponieważ na wyspie nie brakuje pięknie położonych szlaków pieszych.
teneryfa trekking

Ta hiszpańska wyspa daje ogrom możliwości. Wyjeżdżając na wczasy na Teneryfę, wcale nie musisz ograniczać się do leżenia na plaży czy krótkich spacerów brzegiem oceanu. Infrastruktura pod turystykę pieszą jest bardzo rozbudowana, a trasy różnorodne. Często są jednak proste, nastawione na podziwianie widoków i odkrywanie kolejnych niezwykłych miejsc. Jeśli twoim wakacyjnym celem jest Teneryfa, trekking powinien być aktywnością, którą koniecznie musisz rozważyć w czasie wyjazdu. Naprawdę warto!

Teneryfa – dlaczego to doskonałe miejsce na trekking?

Teneryfa trekking wulkan

Jeśli chodzi o Teneryfę, góry Teno należą do tych najpopularniejszych. Nie powinno to dziwić – są bardzo malownicze i poprzecinane świetnie przygotowanymi szlakami. Nie mniej ciekawie jest w Parku Narodowym Cañadas del Teide, gdzie również można znaleźć kilkanaście tras dla mniej i bardziej zaawansowanych. Nie należy zapomnieć również o drodze wiodącej na wulkan Teide, czyli najwyższy szczyt całej Hiszpanii (3718 m n.p.m.).

Dla osób, które liczą na spokojniejsze i mniej wymagające podróże, ciekawą propozycją jest wąwóz Masca. Teneryfa kryje w nim bardzo ciekawe widoki. Podczas wyprawy można podziwiać wysokie, bazaltowe ściany, a także wyrzeźbione skały poprzecinane żyłami wulkanicznymi. To popularna atrakcja dla turystów, dlatego nie unikniesz tłumów, jednak warto tam się udać. Wąwóz Masca to miejsce, które trzeba zobaczyć choć raz w życiu.

Co oferuje Teneryfa? Trekking, hiking i inne aktywności

Teneryfa trekking zachód

Teneryfa słynie ze swojej różnorodności. Jeśli planujesz wyjazd na wyspę, pamiętaj, żeby spróbować zobaczyć jak najwięcej. Spędzanie czasu na pięknych plażach to oczywiście duża pokusa, ale warto raz na jakiś czas pochodzić po okolicy. W każdym zakątku wyspy znajdziesz trasy trekkingowe czy hikingowe, z którymi poradzą sobie nawet osoby na co dzień stroniące od dłuższych pieszych wycieczek.

Zobacz też:  Trekking - od czego zacząć, jak się przygotować?

Masz zamiar wyjechać na Teneryfę? Góry, wzgórza, szlaki i piękne widoki – szkoda byłoby z tego zrezygnować! Przed wyjazdem pamiętaj jednak, żeby przygotować odpowiedni sprzęt i dowiedzieć się, jakie buty trekkingowe spiszą się na wybranej trasie. Potrzebne akcesoria znajdziesz w sklepach Decathlon. Aby swobodnie spacerować po górach, musisz zabrać ze sobą:

  • plecak 10-40 litrów;
  • buty trekkingowe;
  • bidon;
  • spodenki sportowe;
  • kijki trekkingowe;
  • koszulkę sportową.

Jak się okazuje, Teneryfa i góry są ze sobą ściśle powiązane, o czym zapomina wielu turystów. Jeśli więc planujesz wakacje na tej pięknej wyspie, pamiętaj o możliwościach, o których napisaliśmy powyżej. Aktywność, do której zachęcamy, wiąże się oczywiście z zabraniem dodatkowego bagażu, ale warto się poświęcić. Wybierając się na Teneryfę, trekking może stanowić część aktywności, które planujesz wykonywać. Warto poznać tę malowniczą wyspę również od tej strony!


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: kwiecień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zobacz też