Trekking – Madera i Porto Santo. Co portugalskie wyspy zaoferują wspinaczom?

Jakie są niecodzienne miejsce na trekking? Madera i Porto Santo zapewniają moc atrakcji dla każdego miłośnika górskich wypraw. To wspaniałe krajobrazy i zapierające dech w piersiach widoki. Nie musisz mieć dużych umiejętności i doświadczenia, by spróbować!
trekking madera

Madera nazywana jest „Krainą Wiecznej Wiosny”. To doskonale oddaje jej niesamowity klimat. Średnia temperatura dzienna sprawia, że na wyspach tego popularnego turystycznego archipelagu zawsze jest zielono. Jeśli więc planowałeś wybrać się tam na wakacje, rozważyć powinieneś aktywny wyjazd – z naciskiem na trekking. Madera oraz wyspa Porto Santo są stworzone do pieszych wędrówek. Będziesz mógł podziwiać malownicze urwiska i wspaniałe wodospady.

Jedno z najciekawszych miejsc na trekking? Madera!

madera klif

Jednym z najczęściej wybieranych miejsc przez polskich turystów jest Madera. Góry, które się tam znajdują, zapewniają piękne widoki i są dostosowane do pieszych aktywności. Malownicze, porośnięte kwiatami i lasami ścieżki czy niesamowite lewady to wspaniały sposób na spędzenie aktywnych wakacji. 

Ścieżki będą odpowiednie zarówno dla mało doświadczonych piechurów, jak i prawdziwych weteranów trekkingu. Jeśli chodzi o Maderę, najwyższy szczyt również jest do zdobycia – Pico Ruivo ma wysokość 1862 m n.p.m. Prowadzi na niego szlak, z którym poradzą sobie nawet osoby bez większego doświadczenia. 

Przygotowanie do trekkingu na Maderze

madera chata

Jak już zostało wspomniane, trekking na Maderze jest ciekawą formą spędzania wolnego czasu. Szlaki mają różne poziomy trudności, dlatego każdy znajdzie wśród nich coś odpowiedniego dla siebie. Każda wyprawa w góry – nawet z myślą o przejściu kilku kilometrów – wymaga odpowiedniego przygotowania pod względem sprzętu.

Zanim wybierzesz się na trekking na Maderze, możesz udać do jednego ze sklepów sieci Decathlon, żeby kupić potrzebne akcesoria. Niezbędne są:

  • apteczka turystyczna;
  • plecak 10-40 litrów;
  • spodnie trekkingowe;
  • koszulka sportowa;
  • kijki trekkingowe.

Warto też zorientować się, jakie buty trekkingowe najlepiej spełnią Twoje potrzeby. Inaczej trzeba się ubrać na trekking w Himalajach, a inaczej na Maderze.

Zobacz też:  Trekking – Dolomity w Południowych Alpach Wschodnich

Czy wyspy mają coś do zaoferowania wspinaczom?

madera morze

Fani wspinaczki górskiej również znajdą coś dla siebie na Maderze. Góry nie są co prawda wysokie, ale pełne pionowych, skalnych ścian, które doskonale nadadzą się do tej aktywności. Poziom trudności niektórych z nich jest bardzo wysoki. Aby pokonać je w bezpieczny sposób, będą potrzebne specjalne liny oraz solidne zabezpieczenie. Jeśli trekking na Maderze to dla ciebie zbyt mało, może climbing będzie odpowiednim rozwiązaniem?

Lewady, malownicze szczyty, wspaniałe widoki – Madera to miejsce idealne dla miłośników turystyki górskiej. I to w każdym wydaniu, ponieważ coś dla siebie znajdą zarówno osoby kochające wędrówki, jak i wspinacze. Szukasz ciekawego miejsca na ekscytujący trekking? Madera spełni twoje oczekiwania!


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: kwiecień 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Related Posts