Schwarzwald – gdzie leży i dla kogo to miejsce będzie idealne na wycieczkę?

Schwarzwald to zalesione pasmo górskie w Niemczech. Miejsce to obfituje w piękne krajobrazy oraz atrakcje turystyczne. Jeżeli jesteś miłośnikiem gór oraz pięknych widoków, to naprawdę warto udać się tam na wakacje. Nie są to góry wymagające, dlatego można wybrać się tam z dziećmi. Zobacz, dlaczego warto odwiedzić Czarny Las!
schwarzwald

Schwarzwald to jedno z najładniejszych miejsc w Niemczech. Swoją nazwę zawdzięcza gęstym i ciemnym lasom, które są często spotykane w tym regionie. Niesamowicie czyste powietrze, wiele pięknych jezior oraz wodospadów, Schwarzwald naprawdę ma czym zachwycić. Jest to szczególnie dobre miejsce dla rodziców z dziećmi. Jeżeli chcesz spędzić urlop w spokojnym otoczeniu, to niemiecki Czarny Las na pewno cię nie zawiedzie. Zobacz, dlaczego warto spędzić tutaj wakacje!

O Schwarzwaldzie

schwarzwald - o

Dawniej Schwarzwald uważany był za miejsce bardzo tajemnicze. Ciemne lasy potrafiły pobudzić wyobraźnię mieszkańców okolicznych regionów. O miejscu tym opowiadano wiele strasznych historii, w lasach tych miały żyć czarownice i diabły. Właśnie dlatego pierwsi mieszkańcy pojawili się w Schwarzwaldzie dopiero w późnym średniowieczu. Czasy, gdy Schwarzwald budził strach i niepokój minęły, obecnie region ten uważany jest za wspaniałe miejsce do wypoczynku dla całych rodzin.

Schwarzwald jest pasmem górskim, które leży w południowo-zachodnich Niemczech. To pasmo górskie rozcinane jest przez wiele rzek. Najwyższym szczytem jest Feldberg, który liczy 1493 m n.p.m. W jego wschodniej części ma swoje źródła rzeka Dunaj. Obszar ten jest dosyć dobrze zaludniony, a osady występują do wysokości 1265 metrów. W Schwarzwaldzie znajduje się wiele ośrodków turystycznych. Źródła ciepłych wód mineralnych sprawiły, że znajduje się tutaj także wiele uzdrowisk.

Schwarzwald – stolica zegarów z kukułką

schwarzwald - stolica

Schwarzwald uznawany jest za stolicę zegarów z kukułką, które produkowane są tutaj od ponad 300 lat. W tym miejscu po raz pierwszy sporządzono opis takiego zegara. Początkowo tylko kilka zakładów specjalizowało się w produkcji tych urządzeń. Bardzo szybko zdobyły one dużą popularność i do dzisiaj są one popularnym pomysłem na prezent. W 1987 r. powstało Stowarzyszenie Zegarów Czarnego Lasu, które za zadanie ma ochronę tradycyjnego sposobu tworzenia tego rodzaju zegarów.

Zobacz też:  Maczuga Herkulesa w Ojcowskim PN – malownicze widoki, mityczne opowieści

Turystyka w Schwarzwaldzie

schwarzwald - turystyka

Do Schwarzwaldu naprawdę warto się wybrać z całą rodziną. Jest to świetny sposób na aktywny wypoczynek. W górach znajduje się kilkadziesiąt tysięcy kilometrów górskich szlaków, po których można poruszać się pieszo oraz rowerem. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno początkujący miłośnicy górskich spacerów, jak i ci bardziej doświadczeni. Schwarzwald to jednak nie tylko góry, ale też jeziora, które na pewno spodobają się fanom sportów wodnych. W okresie zimowym można tutaj oczywiście zasmakować sportów zimowych na stokach gór.

Jeżeli lubisz architekturę, to także nie będziesz zawiedziony. Schwarzwaldzkie miasteczka mają w sobie wiele uroku. Będziesz też mógł odwiedzić kilka ciekawych klasztorów i poznać wyjątkowe lokalne budownictwo. Schwarzwald to doskonałe miejsce dla ludzi szukających bliskości z naturą, tutejsze lasy mają wiele do zaoferowania. Poniżej przedstawiamy kilka miejsc, które powinien odwiedzić każdy turysta spędzajacy swój urop w tym regionie Niemiec.

Baden Baden

Jest to jedno z najpopularniejszych miast uzdrowiskowych w Europie. Co roku przyjeżdża tutaj bardzo duża liczba turystów. Tutejsze wody lecznicze i uzdrowiska nie mają sobie równych. Jest to również miejsce bardzo popularne wśród turystów pieszych, a w okresie zimowym przyciąga miłośników jazdy na nartach. Baden Baden to miejsce, od którego każdy turysta powinien zacząć zwiedzanie Schwarzwaldu.

Fryburg Bryzgowijski

Urokliwa miejscowość, która uważana jest za bramę do południowego Schwarzwaldu. Tuż obok znajduje się Schauinsland, góra, z której roztacza się piękny widok na cały region. Jest to urocze miasteczko z bardzo elegancką architekturą liczącą sobie wiele lat.

Państwowa Galeria Sztuki w Karlsruhe

Karlsruhe to miejscowość, która szczególnie spodoba się miłośnikom sztuki. Znajduje się tam galeria sztuki z pokaźną kolekcją obrazów. Znajdują się tutaj dzieła Moneta, Cézanne’a i Degasa. Jeżeli kochasz sztukę, to koniecznie powinieneś zajrzeć w to miejsce – na pewno nie będziesz żałował!

Zobacz też:  Góry Pieprzowe w Sandomierzu. Poznaj najstarsze góry w Polsce

Szlaki turystyczne Schwarzwaldu

Schwarzwald znany jest także ze względu na swoje piękne szlaki turystyczne. Można tutaj wymienić między innymi Schwarzwald-Hochstrasse, która prowadzi przez grzbiety górskie oraz niesamowicie piękne lasy jodłowe. Popularną trasą jest również szlak Schwarzwald-Bäderstrasse o długości 270 kilometrów, który obejmuje między innymi spa w Baden Baden.

Pforzheim

Miasto znane przede wszystkim z wyrobów złotniczych, Znajduje się ono w północnej części Schwarzwaldu. Jest to doskonałe miejsce do odkrywania okolicznych szlaków turystycznych. Znajduje się tutaj część dawnego pałacu margrabiów w Baden-Durlach, można tam zobaczyć wspaniałą wieżę i pałacowy kościół. Są tutaj także pozostałości rzymskich ruin w tym willa z II wieku.

Sprzęt dla turystów – czego możesz potrzebować?

schwarzwald - sprzęt

Chociaż nie są to góry zbyt wymagające, to każdy turysta zwiedzający Schwarzwald powinien się odpowiednio wyposażyć. Przede wszystkim konieczny będzie zakup odpowiedniego obuwia do pieszych podróży po górskich szlakach. Na pewno może ci się przydać także wygodny plecak, do którego będziesz mógł zapakować najbardziej potrzebne rzeczy. Wszystkie te produkty znajdziesz w sklepie Decathlon, który oferuje wysokiej jakości sprzęt dla turystów oraz sportowców.

Schwarzwald jest miejscem, które można odwiedzić zarówno w ciepłe, jak i zimne okresy w roku. Szlaki nie są tutaj bardzo wymagające, dlatego jest to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Jeżeli lubisz spędzać urlop aktywnie i interesują cię góry w Europie, to powinieneś udać się właśnie tam! Polecamy też góry Harz i Rudawy.


Może Cię także zainteresować:
Zobacz też:  Góry pontyjskie - czy warto zaplanować podróż?
Archiwum: maj 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Related Posts