Marek Kowalczyk

Zakochany w polskich Tatrach od dzieciństwa. Na co dzień prowadzi zajęcia wspinaczkowe w Warszawie w jednym z obiektów wspinaczkowo-sportowych. W wakacje poza Tatrami uwielbia wyjechać w Alpy. Jego marzeniem jest zdobycie jednego z ośmiotysięczników.
Hala Śmietanowa

Hala Śmietanowa – szlaki turystyczne

Hala Śmietanowa to jedna z rzadziej odwiedzanych hal, choć znajduje się niedaleko Przełęczy Krowiarki. Kiedyś użytkowana do wypasu, dziś jest raczej zaniedbana i zarośnięta. Rozciąga się z niej jednak piękny widok, dlatego warto ją odwiedzić.
Monte Rosa

Monte Rosa. Najpiękniejszy widok w Szwajcarii. Wejście na szczyt

Monte Rosa jest najpotężniejszym z alpejskich masywów. Masyw Mont Blanc jest nieco wyższy, ale mniejszy powierzchniowo. Monte Rosa tworzy aż kilkanaście szczytów, przy czym wysokość większości z nich przekracza 4000 m n.p.m. Słynie z alpejskich szlaków wspinaczkowych oraz tras via ferrata. Dowiedz się więcej na temat trekkingu i wspinaczki na tym obszarze.
Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska prawdziwą tatrzańską oazą

Tatrzańskie doliny charakteryzuje bajkowa przyroda i nieopisane krajobrazy. Dolina Chochołowska, będąca najdłuższą z nich, to miejsce, które o każdej porze roku zachwyca i rozbudza fascynację górami. Otoczona szczytami Rakonia, Grzesia, Wołowca oraz wielu innych zasługujesz na szczególną uwagę.
połonina wetlińska

Połonina Wetlińska – przez te Bieszczady wiecznie zielone

Enklawa zwierząt, bujnej przyrody i kolorów, którym nie trzeba filtra – Bieszczady jawią się walorami, których nie napotkasz nigdzie indziej w polskich Karpatach. Od Połoniny Wetlińskiej po szczyt Tarnicy i dalej wiodą dziesiątki szlaków, a każdy kolejny bardziej urokliwy. A gdy poznasz je wszystkie, pozwól sobie zbłądzić do miejsc, których nie ma na mapie.
rysianka

Rysianka – bijące serce Beskidu Żywieckiego

Tam, gdzie dawniej królowała dzika zwierzyna, teraz przyjemności z obcowania z naturą szukają turyści. Hala Rysianka to miejsce, które zachwyca klimatem i widokiem na Królową Beskidów. Podziwiać tam wschód słońca nad Babią Górą to marzenie warte spełnienia o każdej porze roku.