Marek Kowalczyk

Zakochany w polskich Tatrach od dzieciństwa. Na co dzień prowadzi zajęcia wspinaczkowe w Warszawie w jednym z obiektów wspinaczkowo-sportowych. W wakacje poza Tatrami uwielbia wyjechać w Alpy. Jego marzeniem jest zdobycie jednego z ośmiotysięczników.
Przełęcz Kocierska

Przełęcz Kocierska – co znajdziesz w okolicy?

Przełęcz Kocierska to miejsce, które każdy miłośnik gór i przyrody powinien zobaczyć na własne oczy. Są tu spektakularne widoki, ale także różnorodne trasy dla miłośników pieszych i rowerowych wycieczek. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się, jak zaplanować swój wyjazd i co zobaczyć w tej malowniczej części Polski.
Hala Lipowska

Hala Lipowska. Szlaki i schronisko PTTK

Hala Lipowska w Beskidzie Żywieckim jest miejscem, które przyciąga turystów malowniczą panoramą i węzłem szlaków turystycznych. Szlaki dojściowe na Halę Lipowską poprowadzono ze Złatnej, z Sopotni, Rajczy i Korbielowa. Przeczytaj i dowiedz się, którą trasę wybrać oraz co warto zobaczyć w okolicy. 
wodospad na olszance

Wodospad na Olszance. Uherce Mineralne

Wodospad na Olszance to kaskada wodna znajdująca się na rzece Olszance. Uznawany jest za pomnik przyrody nieożywionej, jednak jest to jedna z mniej znanych atrakcji tego regionu. Sprawdź, dlaczego warto się tam wybrać, będąc w Bieszczadach!