Najpiękniejsze szlaki w Tatrach dla każdego

Tatry są górami, które dają ogromne możliwości. Odpowiednie trasy znajdą dla siebie świeżo upieczeni wędrowcy, jak i ludzie z doświadczeniem. Najpiękniejsze szlaki w Tatrach? Mamy kilka pomysłów!
Najpiękniejsze szlaki w Tatrach

Co do tego, że Tatry są piękne, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wystarczy jedna wycieczka, nawet do popularnego miejsca, żeby poczuć ich magię. Co równie ważne, dają one bardzo duże możliwości w zakresie doboru tras. Coś dla siebie znajdą początkujący miłośnicy gór, ale również odnajdą się w nich osoby bardziej zaawansowane, które szukają wyzwań i nieoczywistych rozwiązań. Jakie są najpiękniejsze szlaki w Tatrach? Mamy kilka pomysłów!

Najpiękniejsze szlaki w Tatrach – znajdź idealną trasę dla siebie

Najpiękniejsze szlaki w Tatrach czerwone wierchy

Przeglądając mapy oraz przewodniki zauważysz, że w polskich Tatrach jest wiele ciekawych tras. Można wybrać spacer jedną z malowniczych dolin, ale również spróbować zdobyć kilka dwutysięczników. Są trasy dla osób posiadających duże doświadczenie, są też takie, z którymi poradzą sobie osoby mające pierwszy kontakt z górami. Te trasy coś jednak łączy – wszystkie są wyjątkowe i na swój sposób piękne.

Czerwone Wierchy

Jeśli chodzi o najpiękniejsze szlaki w Tatrach, to nie mogło zabraknąć miejsca dla Tatr Zachodnich. Pięknych szczególnie jesienią. Jedną z najpiękniejszych tras jest ta prowadząca na Czerwone Wierchy. Jest ona dla osób, które posiadają już pewne doświadczenie oraz mają niezłą kondycję. Na szczyty dotrzeć można z Kir lub Kuźnic albo zrobić pętelkę z powrotem malowniczą Ścieżką pod Reglami. Trasa na Czerwone Wierchy nie jest bardzo oblegana, choć w sezonie można spotkać na niej większe grupy turystów. W miesiącach jesiennych całe Tatry Zachodnie prezentują się zjawiskowo!

Giewont i Kasprowy Wierch

Najpiękniejsze szlaki w Tatrach giewont

Dwa szczyty, które są na liście tych najważniejszych. Kluczowych dla każdego, kto wybiera się w Tatary. Oznacza to, że na szlakach bywa tłoczno, ale mimo wszystko warto się poświęcić. Dla zaawansowanych polecamy przejście szlakiem, który obejmuje oba szczyty – Giewont oraz Kasprowy Wierch. Jest wymagająca, z dużą liczbą podejść, ale jej pokonanie daje wiele satysfakcji. W żadnym wypadku nie polecamy korzystania z kolejki na Kasprowy Wierch – kolejki są długie, a bilety drogie. Na szczyt prowadzi kilka świetnie przygotowanych szlaków. Wystarczy z nich skorzystać.

Zobacz też:  Góry Sokole – gdzie leżą i co mają do zaoferowania?

Wąwóz Kraków

Wąwóz Kraków znajduje się obok popularnej Doliny Kościeliskiej. Jest oznaczony, a prowadzi przez niego żółty szlak. Jeśli wybierasz się do schroniska, koniecznie odbij na chwilę w lewo – w około 50 minut przejdziesz jedno z najbardziej malowniczych miejsc Tatr Zachodnich. W wąwozie natrafisz również na tunelojaskinię zwaną Smoczą Jamą, którą można bez problemu, ale z dużą satysfakcją pokonać (musisz mieć własne źródło światła!). Trasa w Wąwozie Kraków nie jest wymagająca, będzie odpowiednia nawet dla dzieci.

Hala Gąsienicowa i Czarny Staw Gąsienicowy

Dotarcie do Hali Gąsienicowej jest możliwe na trzy sposoby – dwie drogi rozpoczynają się w Kuźnicach, natomiast jedna w Brzezinach. Niezależnie od tego, na którą się zdecydujesz, przygotować musisz się na kontakt z piękną górską naturą. Samo podejście nie jest zbyt wymagające, choć wymaga nieco krzepy. Hala Gąsienicowa to miejsce w Tatrach, które każdy powinien zobaczyć. Malownicza i piękna. Podobnie jak znajdujący się niewiele dalej Czarny Staw Gąsienicowy. Idealny do tego, żeby przysiąść i nieco pomyśleć nad pięknem Tatr, a także majestatem gór.

Ruszasz w góry? Kup odpowiedni sprzęt!

Najpiękniejsze szlaki w Tatrach akcesoria i sprzęt

Każda wyprawa górska, niezależnie od poziomu trudności, powinna być odpowiedni zaplanowana. Jako turysta masz również obowiązek zadbania o odpowiednie wyposażenie. Chodzi o wygodę oraz bezpieczeństwo. W sieci sklepów Decathlon znajdziesz wszystko, co niezbędne. Między innymi:

  • buty trekkingowe;
  • kijki trekkingowe;
  • plecak trekkingowy;
  • skarpety trekkingowe;
  • bidon;
  • apteczkę pierwszej pomocy.

Najpiękniejsze szlaki w Tatrach to lista obszerna, a dodatkowo – bardzo subiektywna. Każdy, kto choć raz był w górach, ma swoje ulubione szlaki i szczyty. Pewne jest natomiast to, że Tatry dają wielkie możliwości w zakresie doboru tras. Korzystaj z piękna gór i szukaj swoich ulubionych miejsc.


Może Cię także zainteresować:
Zobacz też:  Góry Kamienne – najwyższe szczyty, najpiękniejsze szlaki turystyczne
Archiwum: marzec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zobacz też