Mało uczęszczane szlaki w Tatrach. Poznaj mało popularne i z małą ilością ludzi szlaki!

Mało uczęszczane szlaki w Tatrach – czy to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak! Tatry dają ogromne możliwości, z których trzeba tylko umieć skorzystać. Poznaj mało popularne trasy dla każdego.
mało popularne szlaki w tatrach

Trzeba przyznać, że w ostatnich latach Tatry przeżywają prawdziwe oblężenie, stając się jednym z ulubionych miejsc wakacyjnego odpoczynku Polaków. To z jednej strony dobrze, ponieważ miejsce to stale się rozwija, ale tłumy na szlakach i parkingach niektórych na dłuższą metę irytują. Szczególnie że nie każdy może sobie pozwolić na przyjazd w góry poza sezonem. Nie oznacza to jednak, że zawsze trzeba przeciskać się pośród tłumu turystów. Mało uczęszczane szlaki w Tatrach są możliwe do znalezienia!

Mało uczęszczane szlaki w Tatrach – to możliwe!

szlaki w tatrach mało uczęszczane

Jest kilka tras w polskich Tatrach, na które wybierają się praktycznie wszyscy – nad Morskie Oko, na Giewont czy Kasprowy Wierch. Jest tam tłoczno. Ale przecież to nie jedyne piękne miejsca, które można zobaczyć w tych górach. Kryją one wiele niespodzianek i miejsc, które wcale – nawet w sezonie – nie są zatłoczone. Warto po prostu poszukać głębiej. Znalezienie mało uczęszczanych szlaków w Tatrach to wcale nie aż tak duże wyzwanie, jak się niektórym wydaje. Mamy na to kilka dowodów…

Przysłop Miętusi do Doliny Małej Łąki

mało uczęszczane szlaki w tatrach

Dolina Kościeliska kojarzy się większości z finałem w pięknym schronisku. W tym jednak problem, że to bardzo oblegana trasa. W przeciwieństwie do odbijającego w lewo szlaku, który prowadzi przez Przysłop Miętusi do Doliny Małej Łąki. Wystarczy zejść na ten zdecydowanie mniej oblegany szlak, żeby poczuć różnicę – turystów będzie dużo mniej, a droga, choć węższa, będzie sprawiała dużą przyjemność. Z Miętusiej Polany rozpościera się wspaniały widok na Czerwone Wierchy. Można z niej również ruszyć dalej – na przykład na Małołączniaka. Góra nie jest łatwa do zdobycia, ale warto dla samych widoków.

Zobacz też:  Kopiec Kraka – kiedy powstał kurhan legendarnego założyciela Krakowa?

Dolina Olczyska

Nosal to miejsce niezwykle popularne, dlatego nie może znaleźć się na naszej liście. Jednak znajdująca się nieopodal Dolina Olczyska już tak. Znajduje się ona w Jaszczurówce na wschód od wspomnianego szczytu. Malownicza, spokojna, magiczna. Płynie przez nią niewielki potok, a turystów jest tam zwykle jak na lekarstwo. Co równie ważne, z Doliny można ruszyć w dalszą drogę – na wspomniany już Nosal, ale również Kopieniec, a także drogą wprost do Kuźnic. Dolina Olczyska to kolejne nieco zapomniane miejsce z wielkim potencjałem.

Wrota Chałubińskiego

Nie masz ochoty na tłum w Dolinie Pięciu Stawów czy przepychanie się w schronisku nad Morskim Okiem? Nic dziwnego! Jeśli jednak jesteś w tej okolicy, możesz wybrać coś dużo spokojniejszego. Znajdujące się gdzieś pomiędzy nimi Wrota Chałbińskiego. Najpopularniejsza droga prowadzi przez Szpiglasową Przełęcz lub Dolinę za Mnichem. Obie są dość wymagające, ale oferują spokój i piękne widoki. Samo dotarcie do celu zajmie kilka godzin, ale wszyscy, którzy tam byli, są zgodni – warto!

Idziesz w góry? Pamiętaj o odpowiednim sprzęcie

mało uczęszczane szlaki w tatrach jakie to

Niezależnie od tego, czy idziesz tłumnie uczęszczaną trasą, czy szlakiem bardziej ustronnym, musisz być odpowiednio przygotowany do drogi. Góry to góry, a kontuzje czy upadki są czymś, co zawsze może się przytrafić. Odpowiednie obuwie, a także wygodne, ciepłe ubrania powinny być standardem. Podobnie jak dobrze zabezpieczony plecak z prowiantem, wodą i podstawowymi lekami. W przypadku wyjścia w góry nie należy liczyć, że nic złego nie może się stać. Może i niestety często się dzieje.

Wybierz się do jednego ze sklepów sieci Decathlon i poszukaj sprzętu odpowiedniego dla siebie. Co powinno cię zainteresować? Oto lista:

  • buty trekkingowe;
  • kijki trekkingowe;
  • plecak sportowy;
  • bielizna termoaktywna;
  • skarpetki trekkingowe;
  • bidon;
  • kurtka przeciwdeszczowa.
Zobacz też:  Zamek Chojnik – jak dojść, ile kosztuje zwiedzanie zamku?

Mało uczęszczane szlaki w Tatrach, nawet w sezonie, są możliwe do znalezienia. Nie idź tam, gdzie wszyscy, unikaj tłumu, a poznasz tę piękniejszą stronę gór. Zwłaszcza że dają one ogromne możliwości w zakresie doboru poziomu trudności tras.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: luty 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Related Posts