Archiwum wrzesień 2022

15 posts
Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska prawdziwą tatrzańską oazą

Tatrzańskie doliny charakteryzuje bajkowa przyroda i nieopisane krajobrazy. Dolina Chochołowska, będąca najdłuższą z nich, to miejsce, które o każdej porze roku zachwyca i rozbudza fascynację górami. Otoczona szczytami Rakonia, Grzesia, Wołowca oraz wielu innych zasługujesz na szczególną uwagę.
adrspach

Adrspach – skalne miasto w Czechach

Wejścia do skalnego miasta Adrspach nie da się nie zapamiętać. Ten fenomenalny labirynt pełen zaskakujących, skalnych formacji i wież przywita Cię plątaniną ścieżek, które można przechodzić w nieskończoność, bo zmiany pory dnia czy roku tylko dodają im uroku.
połonina wetlińska

Połonina Wetlińska – przez te Bieszczady wiecznie zielone

Enklawa zwierząt, bujnej przyrody i kolorów, którym nie trzeba filtra – Bieszczady jawią się walorami, których nie napotkasz nigdzie indziej w polskich Karpatach. Od Połoniny Wetlińskiej po szczyt Tarnicy i dalej wiodą dziesiątki szlaków, a każdy kolejny bardziej urokliwy. A gdy poznasz je wszystkie, pozwól sobie zbłądzić do miejsc, których nie ma na mapie.
Wielka Racza

Wielka Racza w Beskidzie Żywieckim – 1236m wzniesienia i historii

Wielka Racza wyrasta na 1236 m nad poziom morza, a z jej odsłoniętego wierzchołka wyłaniają się piękne widoki okolicznych szczytów, polskich i słowackich. Najwyższa w Beskidzie Kysuckim i położona w głównym paśmie rodzimego Beskidu Żywieckiego nareszcie może witać turystów z otwartymi ramionami plątaniną szlaków, ciepłem schronisk i wyjątkowymi krajobrazami.
Koskowa Góra

Koskowa Góra i Parszywka – Beskid znany i mniej znany

Droga do Zakopanego, którą pokonują turyści z całej Polski, wiedzie przez rejon górski, który, nieco dziki i zapomniany, oferuje niezwykłe walory krajobrazowe. Warto zatrzymać się w Beskidzie Makowskim choćby po to, aby w całkowitym spokoju ze szczytu Koskowej Góry smakować dumny masyw Babiej Góry i majaczące w oddali Tatry.