Archiwum czerwiec 2022

53 posts
kopaonik

Kopaonik – serbska stolica narciarstwa

Kopaonik jest masywem górskim leżącym na pograniczu Serbii i Kosowa. Na wysokości 1700 m n.p.m. znajduje się słynny ośrodek narciarski oferujący kilkadziesiąt tras o różnym stopniu trudności. Poznaj serbską stolicę narciarstwa i sprawdź, co ma do zaoferowania!
Musała

Musała, czyli najwyższy szczyt Bułgarii

Nazwa Musała (bułg. Мусала) pochodzi od słów Mus Allah lub Maşallah, czyli „Góra” lub „Chwała Allacha”. Wcześniej najwyższy szczyt Bułgarii określano m.in. jako Haemus, Haemos lub Tangra. Przekonaj się, że możesz go zdobyć bez większego wysiłku!
góry w grecji

Góry w Grecji – najważniejsze szczyty

Góry w Grecji kojarzą się przede wszystkim z górą bogów, czyli Olimpem. Grecja wybierana jest przez turystów z uwagi na wspaniałe wybrzeża i wyspy. Większość tego kraju stanowią jednak góry, które idealnie nadają się do trekkingu. Zobacz, dlaczego warto zwiedzić greckie góry!
góry w bułgarii

Góry w Bułgarii – co warto zobaczyć?

Bułgaria kojarzy się przede wszystkim z pięknymi plażami znajdującymi się na wybrzeżu. Jednak na tym nie kończą się atrakcje tego kraju! Góry w Bułgarii mogą być kierunkiem nieoczywistym dla miłośników trekkingu, ale w tym celu sprawdzą się świetnie. Zobacz, dlaczego warto odwiedzić bułgarskie góry!